3 kompetencje, które zwiększają szanse na pracę

umiejętnościBezrobotni, którzy szukają pracy w Wiśle, muszą brać pod uwagę swoje umiejętności miękkie. Niektóre cechy charakteru są kluczowe dla określonych stanowisk pracy. W końcu nie każdy nadaje się, chociażby na kierownika. Jakie kompetencje są najbardziej cenione przez lokalnych pracodawców?

Zdolności interpersonalne

Łatwość w nawiązywaniu relacji odgrywa dużą rolę na stanowiskach związanych z obsługą klienta. Komunikatywność jest istotna także tam, gdzie zatrudnieni są zobligowani do pracy w zespole. Do zdolności interpersonalnych można zaliczyć poza tym umiejętność negocjacji i wywierania wpływu, uważnego słuchania, a także asertywność.

Umiejętności organizacyjne

Wielu pracodawców przy redagowaniu ofert pracy w Wiśle, zamieszcza często wzmiankę na temat zdolności organizacyjnych. Mając na myśli dobrą organizację własnej pracy, nasuwają się skojarzenia z terminowością oraz samodzielnością. Zorganizowanego pracownika nie trzeba nieustannie kontrolować, by pracował produktywnie.

Szybka adaptacja

W dzisiejszych czasach dobry pracownik musi być otwarty na zmiany. Pracodawcy cenią kandydatów, którzy szybko i chętnie się uczą, a także nie zamykają się na opcję przebranżowienia się. Zmiany wynikają m.in. z rozwoju nowych technologii.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.