Chcesz zostać skoczkiem narciarskim? Tylko w Wiśle!

skoczek narciarski pracaWisła to miasto położone w południowej Polsce, będące prężnym ośrodkiem turystyki wypoczynkowej i jednym z najbardziej rozpoznawalnych w kraju centrum sportów zimowych. Hasło „Wisła” od wielu lat nieodmiennie kojarzy się ze skokami narciarskimi, a to za sprawą jednego z najpopularniejszych polskich sportowców, który urodził się właśnie w tym mieście – Adama Małysza. W Wiśle znajduje się między innymi skocznia narciarska Wisła-Malinka im. Adama Małysza, a swoją siedzibę ma Klub Sportowy Wisła Ustronianka z sekcją skoków narciarskich. Swoją karierę rozpoczynali w nim nasi olimpijscy mistrzowie – Adam Małysz właśnie, a także m.in. Piotr Żyła.

Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe zrzesza obecnie około 60 członków w sekcji skoków narciarskich i kombinacji alpejskiej. W 2006 roku sekcja narciarstwa klasycznego zdobyła I miejsce w Polsce. Wszystko to sprawia, że śląska miejscowość jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia kariery skoczka narciarskiego. Dla wielu może się to wydawać czczym marzeniem, ale zawsze warto próbować! I nie bez znaczenia jest tutaj nastawienie rodziców, bowiem najbardziej optymalnym wiekiem do rozpoczęcia treningów jest 6-8 lat.

Trenować mogą zarówno chłopcy, jak i dziewczęta, bowiem w 2010 roku otwarta została sekcja kobiet, oferująca bezpłatne treningi trzy razy w tygodniu dla dziewcząt w wieku 6-13 lat, mieszkających w Beskidach. Warto zaznaczyć, że klub zapewnia niezbędny sprzęt sportowy. Oczywiście same treningi to nie wszystko. Należy również zadbać o odpowiednią dietę, a także ćwiczenia siłowe. Niezbędne będzie też wykonanie kompleksowych badań lekarskich.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.