Czym zajmuje się inżynier jakości?

inżynier jakościNa terenie Mysłowic nie brakuje pracy w sektorze usług i w branży transportowej. Pracodawcy poszukują m.in. magazynierów, spedytorów, kasjerów, doradców klienta oraz bankierów. Ogłoszenia są kierowane również do bezrobotnych z doświadczeniem w księgowości. Oczywiście na etaty mogą liczyć fachowcy oraz pracownicy produkcji. Osoby, które mają wykształcenie techniczne i bez przeszkód porozumiewają się w języku angielskim, mogą z kolei aplikować na stanowisko inżyniera jakości.

Jakie wymagania stawiane są inżynierom jakości? Poza kierunkowym wykształceniem i doświadczeniem w branży przydaje się znajomość standardów dokumentacji technologicznej i jakościowej. Niektórzy pracodawcy wymagają, aby kandydat do pracy w Mysłowicach znał systemy SAP i miał uprawnienia do prowadzenia audytów procesu. W zakresie kompetencji miękkich ceniona jest umiejętność pracy w zespole, samodzielność i dokładność, a także zdolności analityczne.

Obowiązki inżyniera jakości to m.in. nadzorowanie reklamacji klientów oraz reklamacji trafiających do dostawców. W tym przypadku pracownik współpracuje z przedstawicielami różnych narodowości, więc bez znajomości języka obcego, szanse na tę pracę w Mysłowicach są nikłe. Inne zadania inżyniera jakości to nadzór jakościowy nad procesem oraz sporządzanie planów kontroli dla wyrobów gotowych i detali. Osoby zatrudnione na takim stanowisku w Mysłowicach mogą liczyć na stabilne warunki pracy, a także na pakiet socjalny i ubezpieczenie zdrowotne.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.