Jak sobie poradzić z utratą pracy?

utrata pracyZwolnienie z pracy jest uznawane za jedno z najbardziej stresujących doświadczeń w życiu człowieka. Nawet jeśli jesteśmy zadowoleni z warunków, jakie oferuje nam dotychczasowy pracodawca i wydaje nam się, że należycie wywiązujemy się z obowiązków służbowych, to tak naprawdę nigdy niczego nie możemy być pewni. Może się zdarzyć, że nasze stanowisko pracy okaże się zbędne, bo firma znajdzie tańsze sposoby na osiągnięcie zamierzonych efektów, a być może przedsiębiorstwo będzie musiało zredukować etaty.

Czy można przygotować się na zwolnienie? Z pewnością nie powinno się lekceważyć sygnałów, które mogą zwiastować utratę pracy. Jeżeli wiesz, że kondycja finansowa firmy podupada, a szef odsuwa Cię od dotychczasowych zadań lub wyklucza z uczestnictwa w ważnych naradach i projektach, to warto zacząć przeglądanie ofert pracy w Szczekocinach.

Informacje o stracie pracy powinniśmy przyjąć z pokorą i spokojem. Kiedy opadną emocje, będzie nam łatwiej ocenić sytuację z dystansu i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Być może przyczyną zwolnienia z pracy w Szczekocinach nie był brak kompetencji, a np. trudności w pracy zespołowej? Niektórzy dopiero po stracie pracy są w stanie przyznać się przed sobą, że chcieliby pracować na zupełnie innym stanowisku, ale nie mieli odwagi sami odejść. Tego rodzaju sytuacje bywają bodźcem do podjęcia nauki nowego zawodu lub podnoszenia kompetencji miękkich.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.