Komu najłatwiej o pracę w Rybniku?

praca w RybnikuBezrobotni, którzy chcą sprawdzić, które profesje dadzą im gwarancję zatrudnienia w Rybniku, powinni zajrzeć do barometru zawodów. To właśnie w tym zestawieniu znajdziemy listę zawodów, które są najbardziej pożądane na rynku pracy.

Wiele ofert pracy w Rybniku jest aktualnie skierowanych do przedstawicieli branży budowlanej, transportowej oraz gastronomicznej. Na etaty mogą liczyć przede wszystkim fachowcy, tacy jak betoniarze i zbrojarze, lakiernicy, spawacze, ślusarze, brukarze, murarze, tynkarze, mechanicy sprzętu do robót ziemnych oraz monterzy instalacji budowlanych. Wakaty czekają również na kierowców i instruktorów nauki jazdy, kosmetyczki, krawców, fryzjerów, kucharzy, szefów kuchni, piekarzy, kelnerów i barmanów. Pracy w Rybniku nie zabraknie dla stolarzy, pracowników obróbki drewna oraz pracowników budowlanych.

Deficyt występuje również wśród pielęgniarek i położnych, a także pracowników do spraw techniki dentystycznej i operatorów aparatury medycznej. Rzemieślnicy zawsze sobie radzą na rynku pracy, ale obecnie pracodawcy mają też trudności z rekrutowaniem specjalistów do spraw rachunkowości, programistów, administratorów baz danych, a także przedstawicieli handlowych i nauczycieli przedmiotów zawodowych. Z kolei największe problemy ze znalezieniem pracy w Rybniku mają absolwenci studiów humanistycznych, pracownicy przetwórstwa metali, fotografowie, pracownicy biur podróży i nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.