Miejsca pracy w Siewierzu

miejsca pracy w SiewierzuLeżący w północnej części województwa śląskiego, na skraju Jury Krakowsko-Częstochowskiej, Siewierz należy do najstarszych grodów w Polsce. Pierwsze wzmianki na jego temat znajdowały się w dokumencie historycznym z 1125 roku, a w 1276 nadano mu już prawa miejskie. Miasto położone jest na powierzchni trzydziestu ośmiu kilometrów kwadratowych i liczy niespełna pięć i pół tysiąca mieszkańców.

Gdzie po pracę w Siewierzu?

Jak większość miast na Górnym Śląsku, Siewierz był miastem typowo przemysłowym, w którym królował przemysł wydobywczy. Po zmianach ustrojowych miasto zmieniło swój charakter, jednak pozostałości działalności związanej z górnictwem przetrwały do dnia dzisiejszego. Po dziś dzień funkcjonują zakłady wydobywające i oferujące kruszywo. Przedsiębiorstwo jest ogromne i oferuje pracę dla wielu specjalistów z dziedziny wydobycia i obróbki kruszywa. Najwięcej stanowisk dotyczy oczywiście pracy fizycznej, ale zatrudnienie znajdą także osoby poszukujące pracy biurowej.

Zatrudnienia można poszukać w handlu, usługach, jednostkach budżetowych. Ciekawym sposobem na własną działalność gospodarczą może okazać się branża turystyczna. Do głównych atrakcji Siewierza niewątpliwie należą ruiny XIV- wiecznego zamku książęcego, będącego później siedzibą biskupów krakowskich.

Ciekawostka kulinarna z Siewierza

Aż siedem siewierskich przysmaków zostało wpisanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na listę potraw tradycyjnych. Większość z nich wiąże się z gęsiną, a należą do nich: żołądki z gęsi po siewiersku, wątróbki gęsie po siewiersku, siewierska gęś pieczona, smalec gęsi, siewierska kaczka pieczona, żurek siewierski oraz borówka siewierska.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.