Nowa praca – jak dobrze wypaść?

nowa pracaNowa praca to zawsze nadzieje, wyzwania, ale i stres związany z tym, że sobie możemy nie poradzić lub nie odnaleźć się w zespole. Jak przetrwać pierwsze dni w nowej pracy w Pilicy?

Jak zrobić dobre wrażenie?

 • Punktualność
  Sprawdź wcześniej dojazd, aby dotrzeć na miejsce bez stresu. Jeśli pierwszego dnia skończysz szybciej, bo jeszcze nie wdrożono Cię we wszystkie obowiązki, to nie wypada wychodzić wcześniej.
 • Zbierz ważne informacje
  Po pierwsze, powinieneś poważnie podejść do wszelkich informacji natury organizacyjnej. Zapamiętaj nazwisko przełożonego i o ile to możliwe, również nowych kolegów. Dowiedz się, czy obowiązuje określony dress code czy raczej ubiór nie gra roli. Oczywiście musisz mieć też wiedzę z zakresu profilu działalności firmy.
 • Jak się przedstawiać?
  Wiadomo, że będziesz pytany o wiele rzeczy, niekoniecznie związanych z obowiązkami służbowymi. Zastanów się nad tym, jak opisałbyś krótko swoje doświadczenia zawodowe – lepiej się przy tym nie przechwalaj zbytnio, ani nie ujawniaj zbyt wielu szczegółów. Ta druga kwestia jest szczególnie istotna, jeśli odejście od poprzedniego pracodawcy wiązało się z jakimś konfliktem, ze zwolnieniem czy nadużyciami.
 • Rozmowy ze współpracownikami
  Nie bój się pytać, ale unikaj plotek i nie ujawniaj na tak wczesnym etapie znajomości, zbyt wielu szczegółów dotyczących swojego życia prywatnego. Pamiętaj, że pozytywne nastawienie i życzliwość to sprzymierzeńcy, ale postaraj się zachować dystans.

About

One thought on “Nowa praca – jak dobrze wypaść?

 1. tadi

  18 sierpnia, 2020 at 12:30pm

  nowa praca to bardzo stresujące wydarzenie, warto pomyśleć o jakiejś formie odstresowania

 2. Urszula

  4 września, 2020 at 9:09am

  warto jest powiedzieć sobie „dasz radę”, autosugestia jest pomocna

 3. Ola

  10 września, 2020 at 2:59pm

  Przygotowanie to podstawa, warto przećwiczyć przykładowe pytania, które może zadać rekruter.

  • Jolanta

   19 listopada, 2020 at 11:21am

   trzeba też zdobyć informacje o firmie do której rekrutujemy

Your email will not be published. Name and Email fields are required.