Praca na wakacje – Świętochłowice zachęcają młodzież do pracy sezonowej

Świętochłowice zachęcają młodzież do pracy sezonowejŚwiętochłowice położone są na Wyżynie Katowickiej, w południowej części Wyżyny Śląskiej. Jest to miasto na prawach powiatu, trzecie co do gęstości zaludnienia miast w Polsce. Zajmuje powierzchnię 13,31 km² przy liczbie ludności wynoszącej 50 750, dając tym samym gęstość zaludnienia na poziomie 3812,9 osób na km².

Co Świętochłowice mają do zaoferowania młodym osobom chcącym podjąć pracę wakacyjną?

Dla wielu młodych osób, którym zależy na zdobyciu pierwszych doświadczeń związanych z pracą, dorzucenia większej kwoty do kieszonkowego oraz pokazania odrobiny samodzielności, wakacje są idealnym momentem na poszukanie pracy sezonowej.

Kto może pomóc w rozpoczęciu aktywności zawodowej? Gdzie można poszukać ofert pracy na wakacje?

W Świętochłowicach funkcjonuje Młodzieżowe Centrum Kariery oraz Ochotniczy Hufiec Pracy (OHP). Są to instytucje, które pomagają w znalezieniu pracy wakacyjnej oraz nabywaniu pierwszego doświadczenia zawodowego. Doradcy zawodowi udzielają bezpłatnych porad: gdzie poszukać pracy sezonowej? Na jakie warunki zatrudnienia można liczyć? Jak złożyć swoją aplikację? Itd.

Ochotniczy Hufiec Pracy w Świętochłowicach realizuje program pod tytułem „Lato z OHP”. Jest to coroczne przedsięwzięcie realizowane w wielu powiatach całej Polski. W ramach programu realizowane są różnego rodzaju seminaria, dni otwarte, targi pracy. W czasie trwania akcji można skorzystać także z indywidualnych konsultacji i poradzić się w sprawach związanych z rekrutacją i osobistymi predyspozycjami.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.