Praca w hucie – wciąż aktualna?

praca w hucie wciąż aktualnaPanująca powszechnie opinia głosi, że w odniesieniu do przemysłu hutniczego zostaje zamykanych coraz więcej zakładów. Czy wobec tego znalezienie pracy w hucie jest niemożliwe? Wręcz przeciwnie. W funkcjonujących hutach Chorzowskich, co jakiś czas pojawiają się ogłoszenia o pracę. Hutnictwo jest gałęzią przemysłu, obejmującą przetwórstwo metali i ich stopów, stali lub szkła.

Kto może znaleźć zatrudnienie w tej branży? Pracodawcy chorzowscy podkreślają, że doświadczenie nie ma większego znaczenia – najważniejsze są chęci do pracy, zapał, energia i motywacja. Trzeba oczywiście być świadomym, że praca hutnika bynajmniej nie należy do łatwy.  Jest to praca fizyczna, odbywająca się w ciężkich warunkach – hutnicy są przede wszystkim narażani na działanie bardzo wysokich temperatur, niejednokrotnie przekraczających 40 stopni.

Pracodawcy chorzowscy starają się jednak choć w części wynagradzać wymagające warunki pracy. Dla przyszłych pracowników oferują nie tylko przeszkolenie i możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego, ale również szereg innych korzyści. Jednym z nich jest niewątpliwie stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę oraz zarobki, przekraczające 3 tysiące złotych brutto. Poza wynagrodzeniem zasadniczym, można liczyć także na premie i dodatki zmianowe.

Pracownicy huty w Chorzowie objęci są ubezpieczeniem grupowym, mają szansę zdobyć cenne uprawnienia, a pracodawca zapewnia codzienne posiłki. Co więcej, chorzowscy hutnicy otrzymują dofinansowanie do karty Multisport oraz możliwość korzystania z udogodnień rozbudowanego pakietu socjalnego, między innymi z tzw. wczasów pod gruszą.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.