Rolnictwo i turystyka domeną Strumienia

rolnictwo i turystyka domeną StrumieniaStrumień to jedno z najmniejszych miasteczek w województwie śląskim. Położony jest w powiecie cieszyńskim, w regionie Dolina Górnej Wisły. Miasto liczy zaledwie około trzy tysiące sześćset mieszkańców i zajmuje powierzchnię sześciu kilometrów kwadratowych.

Gdzie można poszukać pracy w Strumieniu?

Malownicze położenie miasta nad Wisłą, w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Goczałkowickiego, u stóp przepięknych Beskidów, sprawia, że turystyka jest jednym z filarów gospodarki Strumienia. A turystów trzeba obsłużyć, zapewnić im noclegi, bazę gastronomiczną oraz wszelkie usługi związane z przybyciem gości.

Drugą dziedziną, w której specjalizują się mieszkańcy miasta jest rolnictwo. Na terenie gminy funkcjonuje ponad dziewięćset gospodarstw rolniczych. Najwięcej upraw dotyczy roślin okopowych, zbóż oraz rzepaku. Żyzne tereny, wysoce rozwinięta gospodarka rolnicza, a przy tym zapał samych rolników sprawiają, że strumieńskie gospodarstwa produkują płody wysokiej jakości. Poza tym Strumień jest jednym z największych ośrodków hodowlanych karpia i pstrąga w całej Polsce.

W mieście funkcjonuje kilka niewielkich przedsiębiorstw związanych z budownictwem, metalurgią, i usługami. Ponadto znajdują się filie banków i drobne punkty handlowe.

Jeśli nie w Strumieniu to gdzie?

Bliska odległość do kilku ważnych ośrodków województwa śląskiego sprawia, że część mieszkańców dojeżdża do pracy do tychże miejscowości. Do Bielska-Białej są trzydzieści dwa kilometry, do Katowic pięćdziesiąt trzy, do Cieszyna dwadzieścia pięć kilometrów, do Gliwic pięćdziesiąt kilometrów.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.