Rynek pracy w Jastrzębiu Zdroju

rynek pracyJastrzębie-Zdrój to miasto liczące niespełna 90 tysięcy mieszkańców, które do połowy lat 90. było uzdrowiskiem. W mieście działają liczne placówki dydaktyczne i muzea. Rozwinięty jest także sektor usług. Przez miasto przebiega kilka szlaków turystycznych oraz rowerowych.

Za sprawą odkrycia zasobów węgla kamiennego, miejscowość stanowi obecnie ośrodek przemysłowy. Poza kopalniami na terenie miasta działają parki przemysłowe oraz nowoczesne oczyszczalnie ścieków. Większość mieszkańców Jastrzębia-Zdroju znajduje zatrudnienie w przemyśle lub w budownictwie.

Jeśli szukasz pracy poza tymi sektorami, to warto wiedzieć, że istnieje spory deficyt elektromechaników, fizjoterapeutów, kierowców ciężarówek, krawców, nauczycieli szkół specjalnych, piekarzy, pielęgniarek, samodzielnych księgowych oraz przedstawicieli handlowych. Szanse na etat w Jastrzębiu-Zdroju mają też weterynarze, sprzedawcy, zaopatrzeniowcy i dostawcy, stolarze, kucharze, kelnerzy, a także graficy komputerowi i operatorzy systemów teleinformatycznych.

Trudności w znalezieniu pracy odczuwają z kolei m.in. chemicy, biolodzy, pedagodzy, opiekunowie osób starszych oraz pracownicy administracyjni i sprzątaczki. Do zawodów nadwyżkowych zaliczają się też specjaliści ds. reklamy, logistycy i technicy dentystyczni.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.