Szansa na nowe miejsca pracy w gminie Koziegłowy

szansa na nowe miejsca pracyGmina i miasto Koziegłowy położona jest w północnej części województwa śląskiego. Jest to największa gmina w powiecie myszkowskim, zajmująca obszar ponad stu sześćdziesięciu kilometrów kwadratowych. Podzielona jest na dwadzieścia sześć sołectw i miasto Koziegłowy. Gminę zamieszkuje ponad czternaście tysięcy trzysta osób, z czego ponad sześćdziesiąt procent mieszkańców jest w wieku produkcyjnym.

Jak zachęcają władze gminy, Koziegłowy to idealne miejsce do inwestowania. Najważniejszym powodem są atrakcyjne tereny inwestycyjne oraz przebiegająca przez gminę trasa szybkiego ruchu – droga krajowa nr 1, łącząca Cieszyn z Gdynią.

Tereny inwestycyjne

Tereny pod inwestycje stanowią własność prywatną, w większości zlokalizowane są w okolicach drogi krajowej nr 1, posiadają odpowiednią powierzchnię pod duże inwestycje oraz uzbrojone są w podstawowe media.

Z myślą o inwestorach i nowych miejscach pracy, w ramach uatrakcyjnienia obszaru Gminy, władze samorządowe planują rozbudowę urządzeń infrastruktury technicznej oraz prowadzą politykę proinwestycyjną np. poprzez stosowanie niskich stawek podatkowych.

Na chwilę obecną na terenie Gminy Koziegłowy swoją działalność prowadzi około tysiąca przedsiębiorców, zwłaszcza z branży przemysłu spożywczego, przetwórczego oraz produkcji napojów i wód gazowanych. Nowi inwestorzy to nowe miejsca pracy dla mieszkańców całej gminy.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.