Zatrudnienie w hotelu

pokojówkaNikogo nie dziwi fakt, że w turystycznej miejscowości nie brakuje ofert pracy w hotelach oraz w gastronomii. Mowa tu nie tylko o pracy dorywczej. W hotelu zatrudnienie znajdują między innymi menedżerowie, recepcjoniści, specjaliści do spraw rezerwacji, konserwatorzy, a także szefowie kuchni. Niedawno pojawiała się również oferta pracy w Ustroniu dla pokojówki.

Za co odpowiada pokojówka? Głównym zadaniem osoby zatrudnionej na tym stanowisku pozostaje utrzymywanie porządku na terenie obiektu, takiego jak hotel, pensjonat czy motel. Poza sprzątaniem pokoi, łazienek czy sal konferencyjnych, pokojówka musi zadbać o to, aby gościom nie zabrakło czystych ręczników czy środków czystości. Oczywiście pokojówka odpowiada też za uzupełnianie środków kosmetycznych, wyrzucanie śmieci oraz ład i porządek w pomieszczeniach gospodarczych. W ciągu jednej zmiany pokojówka zwykle musi przygotować kilka lub kilkanaście pokoi. Nietrudno się domyślić, że w pełni sezonu turystycznego, lub gdy hotel przeżywa obłożenie związane z odbywająca się konferencją, czy szkoleniem, pracy jest dużo więcej.

Kto sprawdzi się w tego typu pracy w Ustroniu? Na pewno osoba dokładna i dyskretna, która potrafi działać pod presją czasu. To ciężka praca fizyczna, więc przyda się dobry stan zdrowia. Pracodawcy patrzą przychylnie na kandydatki, które mają doświadczenie na analogicznym stanowisku.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.