2 zasady, których należy przestrzegać pracując zdalnie

praca zdalnaPraca w system home office jest możliwa również w Piekarach Śląskich. Takie rozwiązanie to dla wielu osób wygoda, oszczędność na dojazdach i możliwość realizowania ciekawych projektów bez konieczności przeprowadzki do metropolii. Jeżeli Ty też rozważasz podjęcie telepracy, to musisz wiedzieć, jakie zasady ułatwią wykonywanie obowiązków w tym trybie.

1.Planuj zadania

Częstym zjawiskiem jest to, że osoby pracujące zdalnie kompletnie zatracają poczucie czasu. Śpią do późna, a kiedy ich znajomi już kończą zmiany, oni dopiero zbierają się do działania. Jeżeli chcesz pracować efektywnie, to musisz przestrzegać ustalonych godzin i przewidywać, ile czasu zajmą poszczególne zadania. Nie radzimy też w międzyczasie poświęcać się obowiązkom domowym.

2.Rozdziel życia prywatne od zawodowego

Znajdź miejsce, które przeznaczysz na domowe biuro i odpisuj na maile w określonych godzinach. To, że pracujesz z domu, wcale nie musi oznaczać, że jesteś dyspozycyjny 24 godziny na dobę i masz obowiązek kontaktować się z klientami również w niedzielę czy święta.

Telepraca jest dzisiaj domeną branży IT, a oferty pracy w Piekarach Śląskich czekają m.in. na grafików, projektantów multimediów, a także na administratorów baz danych. Tego typu zawody są obecnie zaliczane do deficytowych, nie tylko na lokalnym rynku pracy, ale też ogólnopolskim. Formy zatrudnienia oferowane przez pracodawców bywają mocno zróżnicowane – zdarzają się pojedyncze zlecenia, propozycje współpracy w ramach umowy o pracę lub B2B.

About

One thought on “2 zasady, których należy przestrzegać pracując zdalnie

 1. Iga

  14 września, 2020 at 10:06am

  ustalenie określonych ram czasowych na pracę i skupienie na konkretnych zadaniach to podstawa, inaczej dzień pracy rozwleka się niemalże na całą dobę

 2. Noemi

  13 listopada, 2020 at 9:12pm

  zasada numer jeden – wyznacz godziny pracy i nie zajmuj się w tym czasie sprawami prywatnymi

 3. mama

  3 grudnia, 2020 at 11:36am

  W czasie pandemii, dla osób które mają jeszcze w domu uczące się dzieci, praca zdalna jest nie lada wyzwaniem. Trzeba się dobrze organizować

  • Ania

   22 grudnia, 2020 at 1:54pm

   Zgadzam się, takie rzeczy potrafią tylko mamy 😉

Your email will not be published. Name and Email fields are required.