4 sposoby na pierwszą pracę w Lublińcu

pierwsza pracaZnalezienie pierwszej pracy zwykle wiąże się ze sporym stresem. Młodych ludzi przeraża fakt, że większość pracodawców wymaga doświadczenia. Jak szukać etatu, jeśli jeszcze nigdy nie pracowałeś? W jaki sposób stworzyć CV, które spodoba się rekruterom?

Oto kilka pomysłów na szukanie pracy:

1.Portale rekrutacyjne
Tu ofert pracy w Lublińcu jest najwięcej. Oczywiście uczniowie i studenci najszybciej znajdą zatrudnienie w takich branżach jak gastronomia czy handel. Sił można próbować również w call center. Na takich stanowiskach jak sprzedawca, kelner, barista czy doradca klienta, zwykle jest mowa o przeszkoleniu. Liczą się za to kompetencje takie jak zdolności interpersonalne, szybkie uczenie się, kultura osobista itp.

2.Agencje pośrednictwa pracy
Jeżeli sam nie możesz znaleźć pracy, to poszukaj pomocy u pośrednika. Warto skorzystać też z porady doradcy zawodowego.

3.PUP
Urzędy pracy tworzą m.in. programy stażowe dla absolwentów. Poza tym młodzi ludzie mogą też korzystać z dotacji na prowadzenie własnej działalności.

4.Telepraca
Znasz języki obce, interesujesz się grafiką lub projektowaniem stron internetowych? Technologie stwarzają dzisiaj wiele możliwości zatrudnienia. Być może najlepszym rozwiązaniem okaże się praca z domu w Lublińcu.

About

One thought on “4 sposoby na pierwszą pracę w Lublińcu

 1. Klara

  14 stycznia, 2021 at 10:58am

  Brak doświadczenia nie stanowi aż tak wielkiej bariery jeśli kandydat posiada interesujące pracodawcę umiejętności

  • Author

   Danuta

   2 kwietnia, 2021 at 10:38am

   To prawda, umiejętności są bardzo ważńe

Your email will not be published. Name and Email fields are required.