Braki kadrowe w sektorze ubezpieczeń

praca w ubezpieczeniachPraktycznie w całym kraju można zauważyć zwiększone zapotrzebowanie na pracowników branży ubezpieczeń. Również w Koniecpolu pojawiają się oferty pracy dla doradców ubezpieczeniowych. Ogłoszenia pochodzą głównie od wiodących firm tego sektora.

Zastanawiasz się czy odnalazłabyś się w tego typu pracy w Koniecpolu? Wykształcenie średnie to podstawa, ale szanse wzrastają u kandydatów, którzy mogą pochwalić się wykształceniem kierunkowym. Najlepiej sprawdziłby się w tym przypadku absolwent ekonomii lub finansów. Pracodawca ceni również doświadczenie w pracy z portfelem klientów, umiejętność realizacji celów sprzedażowych oraz znajomość rynku ubezpieczeń. Praca doradcy ubezpieczeniowego w Koniecpolu wymaga też prawa jazdy, bo w końcu w dużej mierze będzie to działalność w terenie.

Zadaniem pracownika firmy ubezpieczeniowej jest głównie pozyskiwanie nowych klientów oraz fachowe doradztwo z zakresu produktów ubezpieczeniowych, finansowych oraz zdrowotnych. Z górki będą mieć kandydaci, którzy mają już własną bazę klientów indywidualnych i biznesowych.

Osoby, których mocną stroną jest aktywna sprzedaż z pewnością, mają szanse na karierę w branży ubezpieczeń. W tym przypadku pracodawca zapewnia umowę agencyjną oraz pakiet świadczeń socjalnych. Oczywiście w tego typu pracy w Koniecpolu można spodziewać się wysokich premii i prowizji. Zapotrzebowanie na ubezpieczenia z pewnością nadal będzie się utrzymywać, a to dobra informacja dla osób związanych z tą branżą.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.