Cieszyn – miasto z perspektywami

Cieszyn miasto z perspektywamiPołożony w południowej części województwa śląskiego, Cieszyn swoje lata świetności przeżywał za czasów panowania Piastów oraz Habsburgów, stając się tym samym jednym z najważniejszych miast na Śląsku. W wyniku podziału miasta w 1920 roku pomiędzy Polskę, a ówczesną Czechosłowację oraz likwidacji miejscowego przemysłu w latach dziewięćdziesiątych, miasto nieznacznie podupadło. Jednakże nadal pozostało ważnym ośrodkiem kulturalnym oraz edukacyjnym.

Na chwilę obecną zdecydowana większość przedsiębiorstw mających swoje siedziby w Cieszynie, opiera się na usługach i handlu. Cieszyn jest swego rodzaju punktem handlowym pomiędzy Polską, a naszymi sąsiadami z południa – głównie Czechami. Może poszczycić się nie tylko dogodną, przygraniczną lokalizacją, ale także szeroko rozbudowaną infrastrukturą transportową: drogową i kolejową. Miasto położone jest na szlaku tranzytowym południe – północ Europy, przy międzynarodowej drodze E75. Tak atrakcyjne usytuowanie miasta, stwarza dogodne warunki dla inwestorów.

Z uwagi na przygraniczne położenie, świetną infrastrukturę komunikacyjną oraz przede wszystkim liczne atrakcje turystyczno-zabytkowe, Cieszyn odwiedzają liczne rzesze turystów i miłośników sztuki. Miasto słynie z cyklicznych wydarzeń kulturalnych takich jak np. przegląd filmów polskich, czeskich i słowackich oraz Święta Trzech Braci.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.