Czy podróżnik to zawód?

czy podróżnik to zawódNa to pytanie postaramy się odpowiedzieć, przedstawiając sylwetkę znanego youtubera i podróżnika – mieszkańca Żor. Dawid Fazowski, bo o nim mowa, popularyzuje zwiedzanie świata autostopem, publikując relacje z podróży w popularnych serwisach społecznościowych. Do tej pory zwiedził już Amerykę  Południową, Afrykę, Azję… i poprzez swój niebanalny styl opowiadania, zjednał tysiące fanów! Sam natomiast jest szczerym entuzjastą rodzinnego miasta, położonego na Śląsku – Żor.

Był między innymi laureatem nagrody dla Człowieka Roku tuŻory.pl. Jest absolwentem szkoły górniczej, jednak od kilku lat realizuje się, jako podróżnik. No właśnie… czy można powiedzieć, że to jego zawód?

Czy podróżowanie może być zawodem czy jest raczej stylem życia?

Utożsamiając pracę zawodową z pracą zarobkową, można śmiało odpowiedzieć na to pytanie twierdząco. W chwili obecnej, na pasji do podróżowania można zarabiać – chociażby publikując vlogi z podróży w Internecie, jak robi to słynny mieszkaniec Żor. Do tego dochodzą relacje na blogach, spotkania z fanami na różnych festiwalach, wydawanie własnych książek i poradników czy nawet organizowanie odpłatnych kursów, dotyczących podróżowania.

Co ciekawe, traktowanie podróży jako pracy staje się w ostatnich czasach na tyle popularne, że powstają nawet specjalne kursy dla osób, chcących zostać… zawodowym podróżnikiem! Kurs dla zawodowych podróżników prowadzony jest poprzez platformę on-line, trwa dwa tygodnie, a kursanci uzyskują dostęp do zamieszczanych materiałów przez następny rok. Jego cena waha się od 400 do 880 złotych w zależności od wybranego pakietu (podstawowego lub rozszerzonego).

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.