Czy w małym mieście można zrobić karierę zawodową?

czy w małym mieście można zrobić karierę zawodowąŁazy są niewielką miejscowością i wielu mieszkańców decyduje się na wyjazd do większego miasta w pogoni za karierą zawodową.

Jak się okazuje, osoby, które chcą pozostać w rodzinnym mieście, także mają szansę na rozwój zawodowy. Kluczem do sukcesu jest znajomość lokalnego rynku pracy oraz zbudowanie na jego podstawie własnej wizji na karierę zawodową.

Już na etapie edukacji warto zastanowić się nad tym, co chcielibyśmy w życiu robić. Jeśli nawet ukończona szkoła średnia oraz studia wyższe, nie do końca spełniają oczekiwania lokalnemu zapotrzebowaniu, warto kontynuować dokształcanie w postaci różnego rodzaju kursów i szkoleń. Na chwilę obecną takie szkolenia dostępne są nawet poprzez Internet, więc brak takowych w rodzinnej miejscowości, nie stanowi problemu.

Niezwykle ważne jest zbudowanie wizerunku eksperta. Takie budowanie własnego wizerunku w Łazach, wygląda nieco inaczej niż w dużej metropolii. Małe miasta żądzą się własnymi prawami, mają to do siebie, że ich mieszkańcy w przeważającej części znają się nawzajem.

Praca nad tym, w jaki sposób postrzegają nas inni, polega nie tylko na sferze zawodowej, ale z uwagi na bardzo dużą rozpoznawalność zahacza także o życie osobiste. Im lepsze relacje z innymi, tym większe kontakty, które owocują większymi możliwościami biznesowymi.

About

One thought on “Czy w małym mieście można zrobić karierę zawodową?

 1. optymista

  Listopad 20, 2017 at 12:55pm

  Pewnie, że można! Trzeba tylko chcieć!

  • Author

   Danuta

   Listopad 24, 2017 at 4:28pm

   W myśl powiedzenia „dla chcącego nic trudnego” 🙂 Dziękuję za komentarz i zapraszam do dalszej lektury.

Your email will not be published. Name and Email fields are required.