Deficyt pracowników w Bytomiu

miejsca pracyBranże, które zgłaszają największe zapotrzebowanie na pracowników to budownictwo, transport oraz handel. Na liście zawodów deficytowych królują fachowcy. Pracodawcy na szeroką skalę chcą zatrudniać cieśli i stolarzy budowlanych, dekarzy, betoniarzy, zbrojarzy, elektryków, elektromonterów, monterów konstrukcji metalowych i instalacji budowlanych. Poza tym wiele ofert pracy w Bytomiu znajdą mechanicy pojazdów samochodowych, operatorzy sprzętu do robót ziemnych, elektromechanicy, spawacze, ślusarze oraz tapicerzy.

Nieobsadzone stanowiska dotyczą też branży transportowej. Tutaj poszukuje się kierowców samochodów ciężarowych oraz autobusów. W sektorze usług poszukiwani są z kolei sprzedawcy, kasjerzy, specjaliści do spraw telefonicznej obsługi klienta oraz fryzjerzy. Miejsca pracy czekają również w przetwórstwie spożywczym i gastronomii – tu są wakaty dla cukierników i kucharzy.

Miejsca pracy w Bytomiu generuje też sektor medyczny. Na oferty mogą liczyć opiekunowie osób starszych, pielęgniarki i położne.

Jak widać pewne zatrudnienie mają fachowcy, ale etaty znajdą się także dla osób o niższych kwalifikacjach, takich jak pokojówki, sprzątaczki czy robotnicy.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.