Dress code na rozmowę o pracę

rozmowa o pracęWygląd może mieć bardzo duży wpływ na wynik spotkania rekrutacyjnego. Wielu kandydatów do pracy w Myszkowie poświęca czas na przygotowanie odpowiedniego stroju. Pamiętaj, że w tym obszarze sporo zależy od tego, na jakie stanowisko wysłałeś aplikację.

Czego bezwzględnie unikać?

Na rozmowę kwalifikacyjną z pewnością nie wypada wkładać ekstrawaganckich ani wyzywających ubrań. Kwieciste sukienki, kolorowe rajstopy, bluzki odsłaniające ramiona czy sandałki – to wszystko odpada. Podobnie jak krzykliwa biżuteria. Oczywiście nie powinno też być za skromnie – dresy też nie są dobrym pomysłem, nawet jeśli starasz się o pracę na mało prestiżowym stanowisku.

Uniwersalne zasady

Formalny ubiór jest obowiązkowy u kandydatów na stanowiska takie jak księgowy, kontroler finansowy, inspektor czy dyrektor szkoły. W bussiness casual obowiązują stonowane barwy. Najlepiej sprawdzi się błękit, szarość, biel i czerń. Paniom zaleca się włożyć eleganckie spodnie lub ołówkową spódnicę. Buty idealne na taką okazję to czółenka.

Z kolei mężczyźni powinni postawić na modny garnitur i ciemne półbuty. Na mniej formalny wygląd mogą sobie pozwolić kandydaci do pracy w branży kreatywnej (np. jako grafik czy specjalista ds. reklamy). Wybierając strój, postaw na rzeczy, w których czujesz się swobodnie, nie krępują ruchów, a przy tym są adekwatne do panujących warunków atmosferycznych.

About

One thought on “Dress code na rozmowę o pracę

  1. Katarzyna

    14 grudnia, 2020 at 3:22pm

    Klasyka to podstawa, stonowane kolory, prosty krój, skromna elegancja.

  2. Bartek

    13 stycznia, 2021 at 7:00pm

    wszystko zależy od tego na jakie stanowisko się aplikuje, nie ma standardu dla wszystkich, inaczej ubierze się osoba starająca się o pracę w biurze inaczej ta, która aplikuje na stanowisko fizyczne

Your email will not be published. Name and Email fields are required.