Gdzie znajdą zatrudnienie mieszkańcy Mikołowa?

gdzie znajdą zatrudnienie mieszkańcy MikołowaMikołów to czterdziestotysięczne miasto położone na południu Polski w województwie śląskim. Zajmuje powierzchnię ponad siedemdziesięciu dziewięciu kilometrów kwadratowych, stanowiąc przy tym trzydzieści cztery procent całego powiatu.

Rynek pracy w Mikołowie opiera się głównie na przemyśle

Mikołów należy do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, nic więc w tym dziwnego, że jego mieszkańcy zatrudnienie znajdują właśnie głównie w przemyśle. Na terenie miasta działa kilka dużych zakładów przemysłowych, a także jedyna w Polsce i jedna z dwóch działających w Europie Kopalnia Doświadczalna, będąca placówką naukowo-badawczą. W Mikołowie znajduje się także wzgórze „Gronie”, z którego wydobywa się ujście wody wykorzystywane w nieopodal leżącym tyskim browarze.

Nie tylko przemysł, ale także turystyka

Poza przemysłem, pracę w Mikołowie można znaleźć także w branży turystycznej. Miasto posiada wiele ciekawych zabytków, przede wszystkim kościołów oraz innych zabudowań. Wokół miasta przebiega także kilka różnorodnych szlaków turystycznych m.in. Szlak Historii Górnictwa Górnośląskiego, Szlak Architektury Drewnianej, Szlak Bohaterów Wieży Spadochronowej, Szlak Obrońców Polskiej Granicy. W związku z tym Mikołów przyciąga wielu turystów, którym należy zapewnić bazę noclegowo-gastronomiczną.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.