Instruktorzy sportów zimowych pilnie poszukiwani

instruktorzy sportów zimowych pilnie poszukiwaniChoć w większości regionów Polski nadal króluje jesień i za oknami zimy jeszcze nie widać, w górach jest śnieg i warunki do szusowania są znakomite. Szczyrk jest uznawany za jeden z najważniejszych ośrodków narciarskich w Polsce, posiada bardzo dobrą infrastrukturę sportowo-turystyczną i przyciąga nawet najbardziej wybrednych miłośników białego szaleństwa. W związku z tym, że sezon można uznać za rozpoczęty, już teraz pojawia się mnóstwo ofert pracy dla instruktorów narciarstwa i snowboardu.

Czego oczekują pracodawcy od instruktorów sportów zimowych? Jakie wymagania są stawiane kandydatom?

Najważniejszym z nich jest posiadanie odpowiednich kwalifikacji, potwierdzonych licencją uprawniającą do przeprowadzania szkoleń. Mile widziane jest doświadczenie, choć nie we wszystkich przypadkach wymagane. Niektórzy z pracodawców od wieloletniego doświadczenia, bardziej cenią sobie zapał i zaangażowanie w pracę.

Kolejnym istotnym elementem w zawodzie instruktora sportów zimowych jest posiadanie kompetencji miękkich. Nie da się ukryć, że jest to praca z ludźmi i wymaga wysokiej umiejętności komunikowania się. Instruktor zapewnia kursantom bezpieczeństwo na stoku, musi być odpowiedzialny i cierpliwy. W wielu przypadkach zmuszony jest także wcielić się w rolę psychologa i zmotywować do działania. Jazda na nartach czy snowboardzie jest dość trudną sztuką do opanowania, oprócz indywidualnych predyspozycji kandydata i zaangażowania w naukę, wymaga odpowiednich umiejętności szkoleniowych instruktora. Chyba najbardziej wdzięcznymi kursantami są dzieci. Wbrew pozorom, na dwóch deskach czują się o wiele swobodniej niż dorośli, zachowują większą gibkość, potrafią balansować ciałem i w mig opanowują reguły białego szaleństwa na śnieżnym puchu. W związku z tym od instruktorów wymaga się także umiejętności pracy z dziećmi.

About

One thought on “Instruktorzy sportów zimowych pilnie poszukiwani

  1. Emilo

    Grudzień 15, 2017 at 9:26am

    Wszystkim którzy uwielbiają szusowanie polecam zrobić kurs na instruktora. Przyjemne z pożytecznym 😉

Your email will not be published. Name and Email fields are required.