Inżynierowie potrzebni na rynku pracy

inżynierowie potrzebni na rynku pracyNie jest tajemnicą, że na rynku pracy znakomicie radzą sobie kandydaci z wykształceniem technicznym. Wiele miejsc pracy w Zabrzu generuje sektor budowlany. To właśnie fachowcy oraz inżynierowie sprawiają, że realizacja miejskich inwestycji idzie zgodnie z planem.

Kto może zostać inżynierem?

Aby zostać inżynierem budowy, należy nie tylko ukończyć studia, ale też odbyć praktykę. Studenci budownictwa mogą wybrać specjalizację, taką jak m.in. budownictwo ogólne, budowa dróg i mostów czy budownictwo kolejowe. W pracy inżyniera zwykle niezbędne jest także prawo jazdy kat. B, umiejętność prowadzenia dokumentacji budowlanej i kosztorysowania. Jeśli masz takie predyspozycje, jak rozwinięta wyobraźnia przestrzenna, zdolności matematyczne czy analityczne myślenie, to możesz śmiało myśleć o pracy w tym charakterze.

Czym zajmuje się inżynier budowy?

W ofertach pracy w Zabrzu kierowanych do inżynierów znajdziemy zapisy o tym, że pracownik odpowiada za przygotowywanie przedmiarów i obmiarów robót, a także konsultowanie uzgodnień technicznych z podwykonawcami.

Zadaniem inżyniera jest również sporządzanie zapytań ofertowych. Na tego typu stanowiskach pracy bez wątpienia sprawdzą się kandydaci z analitycznym umysłem i cechami przywódczymi. Osoby, które mają wszelkie uprawnienia i lata doświadczenia, mogą liczyć na bardzo atrakcyjne wynagrodzenie.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.