Jak przygotować się do zmiany pracy?

zmiana pracyPodjąłeś już decyzję o tym, że koniecznie musisz poszukać nowego pracodawcy. O czym warto pamiętać, zanim zaczniesz wysyłać aplikacje do lokalnych firm?

  1. Poszukiwania nowej pracy w Knurowie najlepiej rozpocząć od sprecyzowania celu zawodowego. Musisz określić kierunki rozwoju, a także swoje oczekiwania wobec nowego szefa. Doprecyzuj czy interesuje Cię praca w pełnym wymiarze czasu oraz jakie wynagrodzenie skłoni Cię do odejścia od dotychczasowego pracodawcy.
  2. Kolejnym punktem bywa podnoszenie kwalifikacji. Wiesz, że masz szanse na wyższe zarobki pod warunkiem podszkolenia języka obcego lub zdobycia dodatkowych uprawnień? Może warto zainwestować w jakiś kurs
  3. Następnie musisz zaktualizować swoje dokumenty aplikacyjne. Skup się na opisaniu sukcesów w ostatnim miejscu pracy. Być może opłaci się też wprowadzić do życiorysu jakieś nowoczesne elementy lub wykonać nowe zdjęcie biznesowe.
  4. Odświeżenie kontaktów zawodowych może znacznie skrócić okres poszukiwania nowej pracy w Knurowie.
  5. Niezbędna jest też szczera rozmowa z obecnym szefem, który być może będzie chciał, abyś wdrożył w swoje obowiązki nowego pracownika. Postaraj się odejść z klasą, nie paląc za sobą mostów.

Teraz pozostaje już tylko rozsyłanie CV oraz przygotowywanie się do rozmów kwalifikacyjnych.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.