Jak się przygotować do rozmowy rekrutacyjnej w Łaziskach Górnych?

jak się przygotować do rozmowy rekrutacyjnejRozmowa rekrutacyjna spędza sen z powiek niejednemu kandydatowi do pracy. Dlaczego wzbudza tyle emocji? Przed czym kandydaci najbardziej się boją? Zdecydowana większość osób poszukujących pracy zastanawia się nad tym, jak wypadnie na tle konkurentów i w jaki sposób zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie.

Kluczem do sukcesu jest odpowiednie przygotowanie, nie tylko w Łaziskach Górnych, ale w ogóle w każdym mieście.

Co więc zrobić, żeby na rozmowie kwalifikacyjnej dobrze wypaść?

Przede wszystkim, zawsze należy zasięgnąć informacji na temat firmy do której aplikujemy. Dobrym źródłem wiedzy jest oczywiście Internet. Z pewnością warto odwiedzić witrynę internetową organizacji do której udajemy się na rozmowę. Można przejrzeć także fora branżowe, albo popytać wśród znajomych. Warto zasięgnąć także informacji na temat osoby zajmującej się rekrutacją.

Zawsze należy przygotować sobie odpowiedzi na standardowe pytania, dotyczące np. naszych wad i zalet, tego ile chcielibyśmy zarabiać, jakie są nasze najmocniejsze strony, dlaczego akurat nasza kandydatura będzie najlepsza itp.

I ostatnia wskazówka na koniec – należy zadbać o odpowiedni strój na rozmowę rekrutacyjną oraz sprawdzić czas dojazdu do miejsca spotkania, a przy planowaniu podróży założyć margines na ewentualne korki. Spóźnienia nie są mile widziane. Pierwsze wrażenie robi się tylko raz 🙂

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.