Jak skutecznie negocjować podwyżkę?

negocjowanie podwyżkiOsoby, które zastanawiają się nad zmianą pracy w Myszkowie, powinny dobrze przeanalizować swoją sytuację na obecnym stanowisku. Powody, dla których pracownicy zwykle decydują się na odejście z firmy, to brak możliwości rozwoju i niskie płace. Zanim zdecydujesz się na przejście do konkurencji, na pewno warto porozmawiać z przełożonym o tym, czy widzi możliwość podniesienia wynagrodzenia lub zmiany zakresu obowiązków.

Jakie zasady są najważniejsze przy negocjowaniu podwyżki? Po pierwsze pracownik, który uważa, że należą mu się większe pieniądze, powinien umieć wykazać, jakie korzyści jego praca w Myszkowie przynosi firmie. Najłatwiej wygląda to u handlowców, gdyż mogą podać liczbę nowych klientów, podpisanych umów na konkretne kwoty itd.

Osoba, która stara się o przyznanie podwyżki, musi znać swoją wartość jako pracownika. Przygotowując się do rozmowy z szefem, warto wypunktować swoje najważniejsze umiejętności i osiągnięcia. Ważne jest też wybranie odpowiedniego momentu – na pewno trzeba to zrobić, kiedy szef ma czas na dłuższą rozmowę.

Przy tego rodzaju negocjacjach, przydaje się też znajomość realiów branży, w jakiej jesteśmy zatrudnieni. Można posiłkować się argumentem, że nasza płaca jest poniżej średniej dla danego stanowiska. Odradza się raczej powoływania na osobistą sytuację. To, że zamierzasz wziąć kredyt lub urodziło Ci się dziecko, nie wystarczy, aby zdobyć lepsze pieniądze. Nie na miejscu jest też stosowanie szantażu, polegającego na grożeniu odejściem z firmy w przypadku negatywnej decyzji w sprawie podwyżki.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.