Jak znajomość języków obcych wpływa na nasze szanse na rynku pracy?

znajomość języków obcychZnajomość języka angielskiego jest dzisiaj już standardem i to nie tylko na stanowiskach biurowych. W końcu od pracowników gastronomii czy punktów obsługi klienta też wymaga się przynajmniej  komunikatywnej biegłości.

Badania prowadzone przez ekspertów rynku pracy wskazują na silną zależność między znajomością języków obcych a zarobkami. Osoby, które biegle władają angielskim, mogą liczyć na wyższe pensje, a język ten jest bardzo często wymagany przez pracodawców z branży budowlanej, IT, technicznej oraz naukowej.

Jeśli szukasz pracy w Kłobucku i świetnie znasz angielski, to lepiej postaraj się o jakiś certyfikat, ponieważ dzięki temu Twoja wiarygodność w oczach rekrutera rośnie. Oczywiście nacisk na umiejętności językowe jest największy przy rekrutacji pracowników, którzy będą mieć kontakt z zagranicznymi kontrahentami. Tutaj bardziej wymagający pracodawcy szukają pracowników nawet ze znajomością kilku języków. Z kolei, na wielu innych stanowiskach język przydaje się jedynie do obsługi anglojęzycznych programów komputerowych.

Osoby, które aktualnie szukają pracy w Kłobucku, mogą natknąć się na oferty dla lektorów języka angielskiego w ogólnopolskiej szkole językowej. Praca daje możliwość zdobycia doświadczenia studentom, a także awansu na stanowisko Koordynatora lub Managera Edukacyjnego. Doświadczenie na stanowisku lektora może przydać się również w pracy za granicą.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.