Jakie zasady obowiązują przy wyborze zdjęcia do CV?

zdjęcie do CVOsoby, które na poważnie szukają pracy w Woźnikach, w pierwszej kolejności muszą skupić się na przygotowaniu nienagannych dokumentów aplikacyjnych. W tym przypadku liczy się każdy detal, a wszelkie informacje zawarte w CV czy w liście motywacyjnym, muszą być dobrze przemyślane.

Mimo że na ten temat wiele się mówi, to nadal nie brakuje kandydatów, którzy mają wątpliwości dotyczące zdjęcia do życiorysu zawodowego. W Polsce większość pracodawców wymaga zamieszczania fotografii w CV.

Jak zatem powinno wyglądać idealne zdjęcie?

  • Po pierwsze, musi to być oficjalna fotografia. Najlepiej postawić na formalny ubiór i stonowane barwy. Koniecznie zrezygnujmy z krzykliwego makijażu czy ekstrawaganckich dodatków.
  • Tło zdjęcia do CV, powinno być jednolite, a najlepiej jasne. Oczywiście powinien się na nim znajdować jedynie kandydat, a nie jego znajomi czy koledzy z poprzedniej pracy.
  • Fotografię można zamieścić pośrodku, z lewej lub z prawej strony dokumentu. Nie ma to dużego znaczenia, ale pamiętajmy, aby rozmiar zdjęcia nie był za duży.
  • Nie przesyłamy zdjęć całej sylwetki – najlepiej prezentują się fotografie obejmujące twarz oraz ramiona.

Zamieszczanie fotografii w CV nie zawsze jest obowiązkowe. Jeśli nie mamy aktualnego zdjęcia wykonanego w wysokiej jakości, to lepiej w ogóle z niego zrezygnujmy.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.