Logistyk – opis stanowiska

logistykaSpecjaliści do spraw logistyki odpowiadają za planowanie pracy w przedsiębiorstwach handlowych oraz produkcyjnych. W zakresie ich obowiązków znajduje się koordynowanie działań magazynu, a także planowanie eksportu i importu materiałów oraz produktów. Ponadto logistyk nadzoruje proces transportu towaru i przygotowuje niezbędną dokumentację magazynowo-transportową. Poniekąd jest to praca pod presją czasu, ponieważ pracownik odpowiada za terminowość dostaw i zaopatrzenia.

Z kim współpracuje specjalista do spraw logistyki?

Logistyk jest odpowiedzialny za współpracę z kontrahentami, dostawcami surowców, firmami spedycyjnymi, a często również z agencjami celnymi. W tym fachu ważna jest także dobra komunikacja z działem sprzedaży.

Profil idealnego kandydata

Szanse na tego typu pracę w Bieruniu mają absolwenci kierunków, takich jak transport, logistyka czy ekonomia, którzy znają języki obce i biegle posługują się komputerem. Przydaje się obeznanie w specjalistycznych programach komputerowych oraz umiejętności negocjacyjne. Dobry logistyk jest odporny na stres, umie pracować w grupie i myśleć strategicznie. Wynagrodzenia na tego typu stanowiskach zwykle wahają się między 3, a 8 tysiącami złotych.

Osoby o niższych kwalifikacjach też mogą szukać zatrudnienia w logistyce. Praca w Bieruniu czeka również na magazynierów i pakowaczy.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.