Mieszkańcy Rybnika wybierają pracę w Czechach

mieszkańcy Rybnika wybierają pracę w CzechachRybnik położony jest w południowej Polsce i charakteryzuje się dość sporą liczbą mieszkańców, przekraczającą 140 tysięcy. To śląskie miasto wyróżnia się także wyjątkowo niską stopą bezrobocia, zgodnie z wynikami badań wynoszącą na początku tego roku zaledwie 4.7%, co w porównaniu do bezrobocia na obszarze całego kraju w okresie analogicznym – wynoszącym 6.9% – jest dużym osiągnięciem.

Mimo doskonałych warunków rozwojowych i lokalizacji w regionie o dużym potencjalne inwestycyjnym, bardzo wielu mieszkańców Rybnika wybiera pracę za granicą, zwłaszcza w Czechach. Wpływa na to na pewno odległość do granicy, którą samochodem można pokonać już w niecałą godzinę. Prywatni przewoźnicy oferują nawet transport do czeskiej Ostrawy wygodnymi i szybkimi busami – za ich pomocą można dostać się do miejsca docelowego już w 4.5 godziny!

Powstawanie takich inicjatyw biznesowych tylko potwierdza zainteresowanie mieszkańców Rybnika pracą w Czechach. PUP organizuje nawet specjalne giełdy (najbliższa odbędzie się w marcu), na których zaprezentować mogą się czescy pracodawcy i zachęcić do podjęcia pracy na proponowanym stanowisku.

Obecnie pracę można dostać, jako operator montażu. Pracownik taki zarabia od 2500 do 3600 zł., a dodatkowo może liczyć na 13stki i 14stki, premie, dofinansowanie do zajęć rekreacyjnych dla dzieci, darmowy transport do zakładu, karnety na aktywności sportowo-kulturalne, a nawet bezpłatne posiłki w czasie pracy! Dla przeciętnej rodziny to zasadniczo duże udogodnienia.

About

One thought on “Mieszkańcy Rybnika wybierają pracę w Czechach

  1. Wiki45

    Marzec 27, 2018 at 3:24pm

    Nie ma co się dziwić, że tylu mieszkańców Rybnika wybiera Czechy. Można tam naprawdę nieźle zarobić.

  2. Sławek

    Sierpień 10, 2020 at 10:03am

    A gdzie najlepiej szukać pracy w Czechach?

Your email will not be published. Name and Email fields are required.