Perspektywy w księgowości

praca w księgowościJedną z branż, która ma dobre rokowania na przyszłość, jeśli chodzi o zatrudnienie, pozostają finanse. Nawet w niedużych miastach jak Rydułtowy pojawiają się oferty pracy dla asystentów do spraw księgowości oraz dla głównych księgowych.

Kto może myśleć o karierze w księgowości? Z pewnością w tym sektorze odnajdą się osoby sumienne, skrupulatne i świetnie zorganizowane. Główne zadania pracowników zatrudnionych w księgowości to powadzenie ksiąg przychodów i rozchodów, sporządzanie bilansów zysków i strat oraz rozliczeń podatkowych. Zakres obowiązków księgowego to także kontakty z klientami oraz urzędami, takimi jak Urząd Skarbowy, czy Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Oczywiście, jeśli zamierzasz szukać pracy w tej branży, to musisz mieć odpowiednie wykształcenie (kursy lub studia z zakresu finansów i rachunkowości), znać specjalistyczne programy i świetnie radzić sobie z obsługą komputera. Osoby, które marzą o prowadzeniu własnego biura rachunkowego, a nie uzyskały dyplomu studiów wyższych, muszą z kolei zdobyć specjalną licencję Ministra Finansów, a to wymaga zdania egzaminu i kilku lat praktyki w zawodzie.

Dzisiaj wiele firm korzysta z outsourcingu, jeśli nie potrzebują księgowego na pełen etat. Osoby związane z tą branżą mają duże szanse również na zarabianie poprzez pracę zdalną. Płace w księgowości bywają rozmaite, ale nie ma wątpliwości, że główny księgowy w dużej firmie zarabia bardzo dobrze.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.