Perspektywy w zawodzie zbrojarza-betoniarza

praca dla zbrojarza-betoniarzaW ostatnim czasie nie brakuje inwestycji budowlanych, a to oznacza, że do fachowców spływają liczne oferty pracy. Pracodawcy chętnie zatrudniają cieśli i stolarzy budowlanych, operatorów i mechaników sprzętu do robót ziemnych, a także brukarzy i bezrobotnych z doświadczeniem w wykonywaniu robót wykończeniowych. Oferty pracy w Żorach znajdą również betoniarze-zbrojarze.

Na czym polega praca betoniarza-zbrojarza?

Przede wszystkim jego zadaniem jest wykonanie przy pomocy stali oraz betonu elementów betonowych i żelbetonowych, które są niezbędne przy budowie mostów, dróg czy budowli melioracyjnych. Tego rodzaju fachowiec odpowiada za zmontowanie zbrojeń, ułożenie mieszanki betonowej oraz wybór i właściwe przycięcie stalowych prętów.

Aplikacje na stanowisko betoniarza-zbrojarza mogą wysyłać osoby, które mają kierunkowe wykształcenie (zawodowe o profilu budowlanym) i doświadczenie w wykonywaniu podobnych prac, najlepiej w zakładzie prefabrykacji. Niezbędna jest również umiejętność czytania rysunku technicznego.

Osoby, które spełniają wymagania, mogą liczyć na stabilne warunki zatrudnienia i atrakcyjne płace. Warto jednak mieć na uwadze, że tego typu praca fizyczna w Żorach z pewnością nie należy do najlżejszych. Pracownicy są narażeni na hałas, a przy tym prace często są wykonywane na wysokościach lub pod ziemią.

Jakie predyspozycje się liczą?

Na stanowisku betoniarza-zbrojarza sprawdzą się osoby spostrzegawcze i cierpliwe. Nieodzownym warunkiem są tutaj zdolności manualne oraz dobry stan zdrowia.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.