Piwo i fabryka Fiata

Piwo i fabryka FiataTychy – jedno z większych miast na Górnym Śląsku swoją sławę zawdzięczają głównie dzięki Browarowi oraz Tyskiej Fabryce Fiata (obecnie FCA Poland S.A. należącej do Fiat Chrysler Automobiles). Miasto należy do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP) i jest jedną z najbardziej rozwiniętych gospodarczo i przemysłowo aglomeracji miejskiej w województwie śląskim. Dogodne położenie i rozbudowana sieć komunikacyjna zachęca do lokowania kapitału w tym mieście.

Tyskie Browary Książęce należące obecnie do Kompanii Piwowarskiej, zaliczają się do jednych z najstarszych browarów w całej Polsce. Produkcja piwa odbywa się w nich nieprzerwanie od 1629 roku. Producent złotego trunku należy do największych pracodawców w Tychach. W browarze zatrudnionych jest ponad 450 osób, niemniej jednak poszukiwani są kolejni pracownicy, także do pracy sezonowej. Na terenie zakładów znajduje się Muzeum Piwowarstwa, w którym oprócz poznania tajników warzenia piwa, obejrzeć można kolekcję XIX-wiecznych butelek, fotografii, dokumentów, kufli, kapsli itp.

Kolejnym, znanym nie tylko w Tychach, ale także w całym kraju jak i na świecie pracodawcą, jest FCA Poland. Praca w Tychach, u jednego z największych producentów samochodów, oznacza wielokulturowe środowisko pracy oraz możliwość międzynarodowej kariery w rozmaitych spółkach Grupy FCA. Pracownicy doceniani są za swoje zaangażowanie i ambicję oraz umiejętność dzielenia się pomysłami.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.