Poziom wynagrodzeń – od czego zależy i jak negocjować płace?

wynagrodzeniePoziom zarobków jest uzależniony od wielu czynników, na które pracownik nie zawsze ma wpływ. Jeżeli wybierasz się na rozmowę o pracę w Porębie, to musisz przygotować się na pytania dotyczące oczekiwań finansowych. Weź pod uwagę oczywiście swój staż pracy, doświadczenie oraz wszelkie kwalifikacje. Pracownik, który odbył specjalistyczne kursy, może działać samodzielnie, a tym samym oznacza to redukcję kosztów dla pracodawcy.

Negocjując zarobki, należy uwzględnić również medianę płac dla danego stanowiska oraz wielkość i lokalizację firmy. To oczywiste, że niewielkie przedsiębiorstwo raczej nie zapłaci tyle, co światowa korporacja.

Korzyści pozapłacowe

Kandydaci do pracy w Porębie powinni dowiedzieć się również, czy potencjalny pracodawca ma coś do zaoferowania poza pensją zasadniczą. Najczęściej jest to system premiowy, a także pakiet benefitów (mowa głównie o ubezpieczeniu medycznym, ubezpieczeniu na życie, karcie sportowej czy zniżkach pracowniczych).

Jeżeli jest mowa o prowizji, to dopytaj o wszelkie szczegóły tak, aby uniknąć niejasności. Nieraz zdarza się, że normy, które należy spełnić, by otrzymać premię, są bardzo wyśrubowane lub wręcz nierealne do osiągnięcia.

Dobry pracodawca dba również o rozwój swoich podwładnych – dlatego koniecznie dowiedz się, czy istnieje możliwość dofinansowania kursów, opłacenia nauki języków obcych czy studiów podyplomowych.

About

One thought on “Poziom wynagrodzeń – od czego zależy i jak negocjować płace?

 1. renia25

  30 lipca, 2020 at 9:08am

  przy obecnej sytuacji trudno negocjować stawki

  • Piotr

   3 sierpnia, 2020 at 8:55am

   renia25 to zależy od umiejętności negocjatora

 2. Kasia

  2 listopada, 2020 at 4:36pm

  to prawda, jest teraz gorzej na rynku, ale negocjować i tak można

 3. Majka

  11 grudnia, 2020 at 3:43pm

  przy negocjacjach warto sprawdzić średnie zarobki na danym stanowisku i uzasadnić, dlaczego powinniśmy otrzymywać wyższe wynagrodzenie, powołać się na swoje osiągnięcia

  • Author

   Danuta

   15 grudnia, 2020 at 2:29pm

   To prawda, zdecydowanie warto posiłkować się średnim wynagrodzeniem na określonym stanowisku pracy.

Your email will not be published. Name and Email fields are required.