Praktyki letnie dla studentów – czy to się opłaca?

praktyki letnie dla studentówJeden z najpoważniejszych zakładów produkcyjnych w Żywcu organizuje praktyki letnie dla studentów, takich kierunków technicznych, jak mechanika, mechatronika, budowa maszyn, robotyka i automatyka, elektronika lub elektrotechnika. Wymagana jest dobra znajomość języka angielskiego, zaangażowanie i sumienność.

Tego rodzaju oferta pracy w Żywcu daje możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego oraz uczestnictwa w konkursach i spotkaniach firmowych. Praktyki trwają trzy miesiące, a to czas, w którym młodzież rzeczywiście jest w stanie zdobyć praktyczne umiejętności.

Zastanawiasz się nad tym, czy opłaca się poświęcić całe wakacje, by wybrać się na praktyki? Za takim rozwiązaniem na pewno przemawia fakt, że w przypadku niektórych firm, studenci rzeczywiście otrzymują później propozycje pracy w Żywcu. Praktyki czy staże dla studentów to szansa, by uzupełnić wiedzę zdobytą w toku studiów, a przy tym zdobyć pierwsze doświadczenia i kontakty zawodowe. Znajomości w branży są bardzo przydatne, a tego rodzaju zatrudnienie pomaga młodym ludziom wzbogacić CV.

Praktyka zawodowa to również sposób, by zweryfikować swoje plany. Niektórzy utwierdzają się w przekonaniu, że wybrali właściwy kierunek studiów, a inni postanawiają w porę uzupełnić wykształcenie lub całkowicie zmienić sektor.

Korzyści, jakie niesie odbycie praktyk, to także oswajanie się z procesami rekrutacyjnymi. Studenci mają okazję wykazać się w czasie rozmów o pracę i testów kwalifikacyjnych, a to z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.