Przemysłowo-rolniczy charakter Koniecpola

przemysłowo-rolniczy charakter KoniecpolaKoniecpol jest pięknie położonym miastem nad Pilicą, przynależącym do powiatu częstochowskiego. Na chwilę obecną miasto zajmuje 36 km² i liczy około 6000 mieszkańców. Jest także siedzibą gminy miejsko-wiejskiej o tej samej nazwie.

Odrobina historii miasta

Historia Koniecpola sięga 1385 roku, w którym została założona osada, pierwotnie brzmiąca Nowopole. Przełomową datą w dziejach miasta okazał się rok 1443, kiedy to ówczesny król Polski – Władysław zwany później Warneńczykiem wydał akt lokacyjny dla miasta. Od tego momentu mieszkańcy grodu zostali obdarowani licznymi przywilejami. Przez wieki miasto pozostawało pod władaniem rodu Koniecpolskich, a uzyskiwane przez kolejnych królów coraz liczniejsze przywileje sprawiały, że Koniecpol rozwijał się pod względem gospodarczym i społecznym. Po II wojnie światowej, w mieście nastąpił rozwój przemysłu i drobnego rzemieślnictwa.

Rynek pracy w Koniecpolu

Na chwilę obecną Koniecpol jest całkiem dobrze prosperującym ośrodkiem przemysłowym. W mieście prężnie działają zakłady z branży chemicznej, zajmujące się między innymi produkcją opakowań z tworzyw sztucznych oraz etykiet na opakowania. Do największych pracodawców należą także zakłady produkujące płyty pilśniowe, których data założenia sięga aż 1953 roku. Pracy w Koniecpolu poszukać także można m.in. w instytucjach użyteczności publicznej, np. w placówkach oświatowych, albo licznych urzędach typu ZUS, KRUS, Urząd Miasta itp. Obok typowo przemysłowego charakteru miasta, na uwagę zasługuje także sektor rolniczy, 41 procent aktywnych zawodowo mieszkańców zajmuje się właśnie rolnictwem.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.