Stolarz – opis stanowiska

stolarzZdolności manualne i zmysł techniczny to umiejętności bardzo przydatne z punktu widzenia rynku pracy. Takie kompetencje posiada między innymi stolarz, który bez trudu znajdzie zatrudnienie w sklepie meblowym lub w firmie wykończeniowej.

Czym właściwie zajmuje się stolarz?

Jego głównym zadaniem jest wykonywanie oraz konserwacja drewnianych elementów, które mają zastosowanie w budownictwie. Należą do nich nie tylko meble kuchenne czy garderoby, ale też schody, okna, drzwi czy parkiety.
Praca stolarza w Miasteczku Śląskim polega m.in. na heblowaniu, szlifowaniu, lakierowaniu i bejcowaniu powierzchni drewnianych oraz na oklejaniu mebli i ich montowaniu.

Kto może zostać stolarzem?

Zawód ten jest wykonywany głównie przez absolwentów szkół zawodowych oraz techników, ale niektórzy uzyskują kompetencje poprzez ukończenie studiów z zakresu technologii drewna. Jeżeli chcesz aplikować na oferty pracy dla rzemieślników w Miasteczku Śląskim, musisz mieć odpowiednie predyspozycje. Stolarza cechuje m.in. wyobraźnia przestrzenna, umiejętność czytania rysunków technicznych i siła fizyczna. Wymagania pracodawców oraz zarobki, są uzależnione również od tego, jaką kandydat wybierze specjalizację (np. stolarz warsztatowy lub montażowy).

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.