Święta, święta….,a przed świętami praca tymczasowa

praca tymczasowa przed świętamiOkres przedświąteczny jest doskonałym momentem na znalezienie pracy tymczasowej w Raciborzu. Już w listopadzie przedsiębiorcy zaczynają odczuwać zwiększone zapotrzebowanie na dodatkowych pracowników.

W jakich branżach najlepiej jest szukać dodatkowego zajęcia przed Świętami?

Najbardziej odczuwalny wzrost zatrudnienia notuje się w handlu, usługach oraz wybranych branżach produkcyjnych.

Wszyscy z nas uwielbiają zakupy, a przed Świętami Bożego Narodzenia naturalne jest, że tych zakupów robimy więcej. W związku, z czym placówki handlowe przeżywają prawdziwe oblężenie, więc żeby sprostać wzmożonemu ruchowi klientów, zatrudniają dodatkowy personel.

Kolejnym sektorem, w którym wyraźnie widać zwiększone zapotrzebowanie na pracowników jest branża logistyczna i dystrybucyjna. Dodatkowych rąk do pracy potrzeba przy sortowaniu, pakowaniu oraz dostarczaniu przesyłek.

Kto jeszcze znajdzie pracę w okresie przedświątecznym?

Hostessy obsługujące wszelkiego rodzaju promocje, merchandiserzy oraz osoby pomagające w inwentaryzacji.

Wreszcie typowo bożonarodzeniowe profesje takie jak:

Mikołaje, śnieżynki i elfy. Na ich widok dzieci aż piszczą z radości. Nikt być może nawet się nie zastanawia, ilu pracowników kryje się pod świątecznymi przebraniami.

Dla zainteresowanych pracą w dni świąteczne, otworem stoi sektor gastronomiczno-hotelarski.

Kto najczęściej ima się pracy tymczasowej?

Przede wszystkim studenci oraz wszystkie osoby, które chcą sobie dorobić lub wzbogacić CV o kolejne doświadczenia zawodowe. Poza tym praca tymczasowa może okazać się także świetnym początkiem na zaprzestanie stagnacji, w której tkwią bezrobotni.

Taka dodatkowa praca przed świętami jest doskonałym sposobem na podreperowanie domowego budżetu. Co ciekawe, w okresie przedświątecznym pracodawcy oferujący tymczasowe zajęcie, zwiększają stawkę godzinową. Wynagrodzenia w niektórych zawodach potrafią wzrastać nawet o dwadzieścia procent.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.