Usługi dla mieszkańców i turystów

usługi dla mieszkańców i turystówŻarki to niewielka, aczkolwiek urokliwa miejscowość, leżąca w północnej części Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, należąca do powiatu myszkowskiego. Miasteczko zajmuje powierzchnię dwudziestu sześciu kilometrów kwadratowych i liczy cztery tysiące pięćset mieszkańców.

Rynek pracy

Jak w większości małych miasteczek, rynek pracy jest bardzo lokalny. Trudno tu szukać dużych przedsiębiorstw przemysłowych. Większość zarejestrowanych firm w Żarkach to działalności jednoosobowe i małe firmy rodzinne. W związku z tym, ofert pracy jest dość mało, a poziom bezrobocia stosunkowo wysoki. Duża część mieszkańców decyduje się na dojazd do pracy do pobliskich miejscowości, takich jak np. Myszków, Koziegłowy, Zawiercie lub oddalonej o dwadzieścia siedem kilometrów Częstochowy.

A może własna działalność gospodarcza?

Jednak nie każdy może, albo nie chce poświęcać czasu na dojazdy do pracy. Co zrobić w takiej sytuacji? Kiedy ofert pracy jest jak na lekarstwo, a żyć z czegoś trzeba? Dobrym rozwiązaniem może okazać się założenie własnej firmy, najlepiej usługowej albo handlowej.

Usługi dla mieszkańców i przyjezdnych zawsze mają wzięcie. W każdym miasteczku potrzebni są fryzjerzy, kosmetyczki itp. Ponadto Żarki są chętnie odwiedzane także przez turystów, przede wszystkim z uwagi na liczne zabytki związane z kulturą żydowską. A turyści muszą gdzieś przenocować, coś zjeść, chętnie skorzystają także z usług przewodnika.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.