Utrata pracy – jak sobie z nią poradzić?

utrata pracyUtrata pracy nigdy nie jest niczym przyjemnym, niezależnie od tego, czy rozwiązanie umowy nastąpiło z naszej winy, czy na przykład z powodu redukcji etatów w przedsiębiorstwie. Wiele osób nie potrafi sobie poradzić z tą sytuacją. Tego typu stratę najgorzej znoszą osoby, które czuły się bardzo związane z firmą i przepracowały w niej długie lata. Właśnie one obawiają się tego, że nie odnajdą się w obecnych realiach rynku pracy.

Mimo wszystko lepiej skupić się na szukaniu alternatywnych rozwiązań niż wymówek. Z każdej sytuacji można wyciągnąć pozytywne wnioski.

Kiedy utrata pracy w Lędzinach może okazać się bodźcem do zmian na lepsze?

  • Jeśli czułeś, że dotychczasowe stanowisko nie do końca odpowiadało Twoim kwalifikacjom i ambicjom.
  • Jeżeli praca była źródłem stresu i problemów osobistych, a przy tym zarabiałeś zbyt mało jak na średnią dla danego zawodu.

Co robić po utracie pracy?

Po pierwsze, musisz sprawdzić, co oferuje Powiatowy Urząd Pracy. Osoby, które straciły pracę, mogą liczyć na zasiłek, a ponadto skorzystać z poradnictwa zawodowego oraz z bogatego pakietu szkoleń. Kursy są adresowane również dla bezrobotnych w szczególnej sytuacji (do osób po 50 roku życia oraz do niepełnosprawnych). Nowa praca w Lędzinach  może oznaczać związanie się z inną branżą, a inni wolą postawić na swój biznes.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.