W Kłobucku lepsza praca na etacie, czy może własna firma? Część I – zalety pracy etatowej

zalety pracy etatowejWiele osób zastanawia się, czy lepiej jest podjąć pracę u kogoś, czy może założyć własną działalność gospodarczą i nie być od nikogo uzależnionym. Nie ma jednej właściwej odpowiedzi na pytanie: lepsza praca na etacie, czy własna firma?

Każdy z nas jest inny, każdy ma inne preferencje i predyspozycje. Przed podjęciem decyzji, warto zastanowić się, jakie są plusy i minusy obu rozwiązań i rozeznać się na kłobuckim rynku pracy. Warto wybrać tę opcję, która będzie nam najbardziej odpowiadać. Nikt również nie da nam gwarancji, że decyzja będzie słuszna. Być może dopiero w tak zwanym „praniu” uda nam się przekonać, czego tak naprawdę chcemy.

Jakie są największe zalety pracy na etacie?

Zdecydowanie największą zaletą pracy na etacie jest stabilizacja. Doceniają ją zwłaszcza osoby posiadające rodzinę na utrzymaniu, tudzież zobowiązania kredytowe. Gwarancja comiesięcznej, stałej wypłaty daje ogromne poczucie komfortu psychicznego.

Osoby posiadające umowę o pracę mają również pewność, że nie zostaną zwolnieni z dnia na dzień, bo według Kodeksu Pracy przysługuje im okres wypowiedzenia. Dodatkową zaletą pracy etatowej jest płatny urlop, czy też wynagrodzenie w okresie zwolnienia lekarskiego.

Wiele osób docenia także dodatkowe benefity w postaci telefonu, laptopa, samochodu służbowego lub pakietu opieki medycznej.

Praca na ściśle określonym stanowisku daje możliwość rozwoju w precyzyjnie określonym zakresie. Tym samym dużo szybciej możemy stać się ekspertami w danej dziedzinie. Dla ciekawych zalet prowadzenia własnego biznesu zapraszam do lektury kolejnego wpisu.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.