Własna firma pomysłem na pracę w Zawierciu

własna firma pomysłem na pracę w ZawierciuWłasna działalność gospodarcza może być doskonałym rozwiązaniem w momencie kiedy nie chcemy pracować dla kogoś lub przez dłuższy czas nie możemy znaleźć zatrudnienia. A założenie firmy w dzisiejszych czasach jest o wiele prostsze niż mogłoby się wydawać. Wszelkie informacje i procedury można znaleźć w Internecie, tak samo z większością dokumentów wymaganych do złożenia w urzędzie. Ponadto sami urzędnicy służą pomocą. A o środki finansowe także nie trzeba się już martwić, bo można je uzyskać z funduszy unijnych. Wystarczy chcieć, mieć odrobinę samozaparcia i żyłkę przedsiębiorczości.

Jakie są zalety i wady prowadzenia własnej działalności gospodarczej?

Zdecydowanym plusem prowadzenia swojej działalności jest fakt bycia dla siebie szefem. Nikt nie stoi nad nami, nikt nie mówi nam co i jak mamy robić. Z kolei największą motywacją w działaniu jest poczucie, że wszystko co robimy to dla siebie. A każdy sukces odczuwamy o wiele bardziej, mamy poczucie spełnienia i dowartościowania.

Prowadzenie swojej firmy wymaga oczywiście wielu wyrzeczeń. Tak naprawdę, w pewnym sensie w pracy jesteśmy 24 godziny na dobę, w weekendy, na urlopie – zwłaszcza na początku działalności. Z pewnością musi upłynąć trochę czasu, żebyśmy mogli powierzyć sprawy firmowe jakiejś zaufanej osobie, która będzie dla nas pracować. Ewentualnie można założyć spółkę i dzielić się obowiązkami ze wspólnikiem. Należy pamiętać o tym, że własna firma to także ogromna odpowiedzialność.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.