Znajomość języków obcych zwiększy szanse na dobrą pracę

języki obcePodstawy języka angielskiego nie robią już większego wrażenia na pracodawcach, choć wymóg znajomości elementarnych zasad komunikacji, muszą spełnić nawet pracownicy obsługi klienta w punktach gastronomicznych czy sprzedawcy. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy warto poświęcić czas na naukę języka, to istnieje tylko jedna odpowiedź: oczywiście, że tak! Ogólnopolskie badania wynagrodzeń wskazują na zależność między znajomością języków obcych a zarobkami. Kandydaci, którzy umieją płynnie porozumiewać się po niemiecku czy francusku, otrzymują nawet do 20% wyższe pensje niż ich konkurenci, którzy znają język w stopniu podstawowym.

Osoby, które szukają ofert pracy w Gliwicach w IT lub w administracji biurowej, muszą oczywiście znać angielski. Poza tym pojawiają się też ogłoszenia rekrutacyjne adresowane do osób, które biegle posługują się hiszpańskim oraz portugalskim. Eksperci rynku pracy zachęcają również do zgłębiania rosyjskiego oraz języków skandynawskich. Nie brakuje propozycji także dla osób posługujących się czeskim, rumuńskim czy włoskim.

Zanim wykupisz kurs lub umówisz się na konwersacje, sprawdź jaki język warto znać w branży, z którą wiążesz przyszłość. Np. niemiecki jest często wykorzystywany w sektorze medycznym i farmaceutycznym.
Pamiętaj, że znajomość języka to nie tylko szansa na lepszą pracę w Gliwicach. To także opcja na zatrudnienie za granicą i nowe znajomości.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.