Najbardziej popularnym, w zasadzie wszędzie dostępnym źródłem informacji, na temat rynku pracy i zapotrzebowania na pracowników jest Internet. W sieci można znaleźć praktycznie całą paletę ogłoszeń o pracę – od anonsów na najniższe stanowiska fizyczne i pracę sezonową, aż po ściśle wyselekcjonowane oferty dotyczące specjalistycznych zawodów. Na rynku dostępna jest także prasa codzienna, w której nadal jeszcze funkcjonuje rubryka z ofertami pracy, dotyczących zwłaszcza pracowników fizycznych, choć oczywiści nie tylko.
Coraz większą popularnością cieszą się Targi Pracy. Najczęściej organizowane są w dużych miastach i w zależności od rodzaju, skupiają pracodawców z wybranych, bądź różnorodnych sektorów działalności. Kandydaci poszukujący zatrudnienia, na targach mogą zostawić swoje dokumenty aplikacyjne, porozmawiać z pracodawcami i doradcami zawodowymi, jak również uczestniczyć w prelekcjach wykładanych przez wystawców i zaproszonych przez nich gości.
Studenci najczęściej korzystają z Akademickich Biur Karier, które gromadzą informacje na temat aktualnych trendów i sytuacji na rynku pracy. Prowadzą doradztwo zawodowe, szkolą studentów i pośredniczą w poszukiwaniu przez nich zatrudnienia.
Do dyspozycji kandydatów, stoją także Publiczne Służby Zatrudnienia. Powiatowe Urzędy Pracy oraz Wojewódzki Urząd Pracy, które poza udostępnianiem informacji na temat wolnych wakatów, oferują także różne formy aktywizacji zawodowej.