5 pomysłów na pracę dla humanistów

praca dla humanistyPokutuje przekonanie, że studia humanistyczne mają małą wartość na rynku pracy, a ich poziom drastycznie spada. Z pewnością jest w tej tezie sporo prawdy, ale pamiętajmy, że nie tylko dyplom się liczy. Znaczenie mają też techniczne umiejętności, znajomość programów komputerowych, a także cechy personalne takie jak np. kreatywność.

Na jakich stanowiskach mogą szukać ofert pracy absolwenci filologii polskiej, anglistyki, historii czy pedagogiki?

 • Social media menager/ copywriter
  Osoby zajmujące się redakcją teksów muszą mieć lekkie pióro, a poza tym w branży marketingu internetowego przydaje się znajomość specjalistycznych narzędzi służących m.in. do analizowania ruchu na portalach. Taka opcja może zainteresować m.in. absolwentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej.
 • Lektor języka obcego
  Jeżeli z łatwością przyswajasz słownictwo, to warto iść w tym kierunku. Zapotrzebowanie na specjalistów, którzy biegle władają językami obcymi, będzie się utrzymywać we wszystkich branżach.
 • Dziennikarz
  Tutaj liczy się nie tylko umiejętność pisania, ale też zmysł przy robieniu fotografii. Niezbędna jest znajomość edytorów tekstowych i programów do obróbki zdjęć.
 • Branża HR
  Wielu humanistów znajduje zatrudnienie w tym sektorze np. jako specjalista ds. rekrutacji. Znajomość psychologii i umiejętność analizowania danych są tu bardzo przydatne.
 • Animator
  Jeśli myślisz o pracy w Krzepicach jako animator kultury lub animator czasu wolnego, to możesz się sprawdzić pod warunkiem, że jesteś osobą pomysłową i komunikatywną.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.