Jak wycenić swoją pracę? – najważniejsze kryteria

wynagrodzenieWyznaczenie oczekiwań finansowych na rozmowie o pracę w Koniecpolu, dla niektórych bywa jednym z najtrudniejszych elementów rekrutacji. Jeśli podamy zbyt niską kwotę, to z pewnością pracodawca nie zapłaci nam więcej, a nawet, jeżeli z czasem otrzymamy podwyżkę, to może to być jedynie 5-10% podstawowej pensji. Z drugiej strony, wygórowane oczekiwania finansowe mogą przekreślić szanse na zatrudnienie i sprawić, że w oczach rekrutera będziesz się jawił jako osoba roszczeniowa.

W takim razie, jakie czynniki decydują o tym, ile powinieneś zarabiać?

 • Lokalizacja i wielkość firmy
  Przeważnie przedsiębiorstwa mieszczące się w mniejszych miejscowościach płacą słabiej niż korporacje, które mają siedziby w metropoliach, gdzie koszty życia są wyższe.
 • Staż pracy i doświadczenie
  Istotne są praktyczne umiejętności i potwierdzone sukcesy. Można pracować w jednej firmie np. 5 lat, ale przez większość czasu się nie rozwijać.
 • Znajomość języków oraz specjalistycznych technologii
  Jeżeli spełniasz wszelkie wymagania pracodawcy (również te określane jako „mile widziane”), to możesz podać wyższe oczekiwania finansowe.
 • Warunki pracy
  Jeżeli Twoja praca w Koniecpolu wiąże się z wykonywaniem obowiązków w nocy, delegacjami czy pełnieniem zadań w ciężkich warunkach (np. w hałasie), to powinieneś za to zostać odpowiednio nagrodzony – dopytaj więc o to, czy przewidziane są jakieś dodatki.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.