Kto znajdzie pracę w Gliwicach?

praca w GliwicachGliwice to miasto powiatowe, położone na Wyżynie Śląskiej i liczące ponad 180 tysięcy mieszkańców. Najnowsze badania Powiatowego Urzędu Pracy w Gliwicach wskazują, że ilość zarejestrowanych osób bezrobotnych wynosi aktualnie 3605, z czego zdecydowana większość nie posiada odpowiednich kwalifikacji zawodowych bądź doświadczenia.

Słowo klucz to w tym przypadku „kwalifikacje”, bowiem gliwiccy pracodawcy poszukują najczęściej osób z wykształceniem zawodowym. Warto, by osoby poszukujące pracy, rozważyły możliwość praktycznej nauki zawodu w ramach dostępnych kursów zawodowych bądź zajęć, które oferują zawodowe szkoły dla dorosłych.Stopa bezrobocia w Gliwicach wynosi zaledwie 3.6%, a ofert pracy wciąż przybywa – jednak nie w każdej branży!

Kto zatem może znaleźć pracę w powiecie gliwickim?

Pracodawcy poszukują przede wszystkim kierowców samochodów ciężarowych, a także cukierników i piekarzy oraz pielęgniarek i położnych. Problemów ze znalezieniem pracy nie powinni mieć także betoniarze i zbrojarze, elektrycy, inżynierowie automatyki i robotyki, ratownicy medyczni, księgowi, mechanicy samochodowi oraz elektromechanicy, a także agenci ubezpieczeniowi, diagnostycy medyczni i nauczyciele języków obcych.

Niskie bezrobocie i duża ilość ofert pracy idą w parze z atrakcyjnymi wynagrodzeniami, jakie pracownikom oferuje gliwicki rynek pracy. Mediana wynagrodzeń dla tego regionu wynosi około 4 tysięcy złotych brutto i jest o 500 zł. wyższa niż dla województwa. Prawdopodobnie jest to związane z faktem, że w okolicach Gliwic skupia się wiele firm z bardzo rozwojowej obecnie (i co za tym idzie – dochodowej) branży IT.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.