Prognozy dla rynku pracy na 2019 rok

prognozy dla rynku pracyKto może liczyć na najlepsze oferty pracy w Bielsku-Białej? Odpowiedź można znaleźć w barometrze zawodów na 2019 rok. Zestawienie jasno pokazuje, że pracodawcy wysoko cenią fachowców, a szczególnie tych związanych z branżą budowlaną. Wakaty czekają m.in. na cieśli, stolarzy, dekarzy, murarzy, tynkarzy oraz monterów instalacji budowlanych. Na zatrudnienie mogą liczyć również betoniarze, zbrojarze i robotnicy.

Z brakiem rąk do pracy borykają się też właściciele firm transportowych. Na liście zawodów deficytowych znaleźli się bowiem kierowcy samochodów ciężarowych, zaopatrzeniowcy i magazynierzy.

Poza tym w mieście znajdą się etaty dla fryzjerów, cukierników, piekarzy, spawaczy, pokojówek, ślusarzy, mechaników oraz kelnerów i barmanów. Brakuje też agentów ubezpieczeniowych, pracowników służb mundurowych, programistów i administratorów baz danych, przedstawicieli handlowych oraz specjalistów do spraw rekrutacji. Wiele ofert pracy w Bielsku-Białej pojawia się w sektorze medycznym. Tu poszukiwani są ratownicy medyczni, pielęgniarki i położne.

Kto ma największe trudności w znalezieniu stabilnego etatu? W tej grupie znajdują się biolodzy, biochemicy, architekci krajobrazu oraz bibliotekarze. Na liście zawodów nadwyżkowych znaleźli się również absolwenci takich kierunków, jak filozofia, historia, kulturoznawstwo czy politologia.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.