Sytuacja na lokalnym rynku pracy w Chorzowie

sytuacja na rynku pracyOsoby poszukujące pracy w Chorzowie nie powinny narzekać, ponieważ widać znaczącą poprawę. Teraz można nawet stwierdzić, że problemy dotyczą lokalnych przedsiębiorców, którzy mają trudności z rekrutowaniem odpowiedniej ilości pracowników.

Rzemieślnicy poszukiwani

Na liście zawodów deficytowych znaleźli się głównie przedstawiciele sektora budowlanego. Pracodawcy chętnie zatrudniają betoniarzy, zbrojarzy, stolarzy i cieśli budowlanych, elektryków i elektromonterów. Wiele ofert pracy jest kierowanych do monterów maszyn i urządzeń, murarzy, lakierników, mechaników i ślusarzy. Poza tym w cenie są spawacze, kierowcy, zaopatrzeniowcy, fryzjerzy, cukiernicy oraz piekarze.

Duże zapotrzebowanie na specjalistów

Chorzowscy pracodawcy poszukują specjalistów do spraw administracji publicznej, samodzielnych księgowych oraz specjalistów do spraw finansowych ze znajomością języków obcych. Etatów nie zabraknie również dla psychologów i psychoterapeutów, grafików komputerowych, inżynierów budownictwa, administratorów baz danych oraz programistów.

Opieka medyczna

W tym sektorze na oferty pracy w Chorzowie mogą liczyć farmaceuci, fizjoterapeuci, masażyści, lekarze, pielęgniarki, położne oraz opiekunowie osób niepełnosprawnych.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.